Kaczmarek: Takie mecze trzeba wygrywać

Szkoleniowiec gospodarzy, Marcin Kaczmarek, wypowiedział się po meczu, iż ze zwycięstwa należy się cieszyć, ale pamiętając zarazem o tym, z kim przyszło grać. – Jeżeli chcemy się liczyć, to takie mecze trzeba wygrywać, bo z całym szacunkiem dla przeciwnika, tak naprawdę dwa razy był na naszej połowie – powiedział trener Lechii. – Do momentu strzelenia przez nas bramki jeszcze to jakoś wyglądało, ale i tak wszystko było kwestią czasu. Wydaje mi się, że na równym boisku, wynik mógł być jeszcze inny, ale nie ma co narzekać, strzeliliśmy pięć bramek, nie straciliśmy żadnej. Należy się z tego cieszyć, ale nie popadać w zachwyt.

Szkoleniowiec stonował nastroje zachwyconych 24-minutowym występem Jakuba Bławata, w trakcie których zdobył on dwie bramki. – Bławat zagrał, strzelił dwie bramki i chwała mu za to. Niemniej jednak ma dużo zaległości i musi pracować przede wszystkim nad sobą, żeby dojść do optymalnej formy i sprawności. Aczkolwiek było to bardzo fajne wejście.

Kaczmarek zdradził, że myślami jest już przy następnym meczu z Wartą Poznań. – Na pewno w podświadomości nawet zmiany, które zrobiłem, były podyktowane tym, żeby dać odpocząć niektórym zawodnikom przed tym sobotnim, bardzo ciężkim meczem. W przerwie mówiliśmy sobie jednak, żeby wyjść konsekwentnie, bez przypadkowości i przede wszystkim na zero z tyłu. Strzeliliśmy trzy, a mogliśmy jeszcze ze trzy.

– Czy zespół jest przygotowany na Wartę? Tak, bo jest przygotowany do każdego meczu. Jaki będzie wynik? Nie wiem, bo nie jestem jasnowidzem – zakończył Kaczmarek.

10

 

Dodaj komentarz