Lechia rozgromiła Unię Tczew 5:0

W rozgrywanej dzisiaj zaległej kolejce II grupy trzeciej ligi Lechia Gdańsk pokonała Unię Tczew aż 5:0 (2:0). Koncert strzelecki rozpoczął w 27 minucie Maciej Kalkowski, a tuż przed przerwą na 2:0 trafił głową Sebastian Fechner.

Już cztery minuty po wznowieniu gry wynik podwyższył przybyły tej zimy z Tczewa Michał Szczepiński, później natomiast o swoim instynkcie strzeleckim przypomniał wprowadzony z ławki rezerwowych Jakub Bławat. Dwie zdobyte przez niego w końcówce bramki uczyniły go bohaterem spotkania.

Zwycięstwo gdańszczan mogło być wyższe, ale zmarnowano kilka dogodnych sytuacji, poza tym lechiści oszczędzali się przed czekającym ich za trzy dni spotkaniem z Wartą Poznań.

Z kolei potencjał Unii Tczew nie dał jej szans, aby powalczyć choćby o remis. To już trzeci kolejny mecz Mateusza Bąka , w którym zachował on czyste konto, ale tym razem uzyskał ten efekt prawie bez wysiłku.

Po tej kolejce Lechia traci już tylko 6 punktów do liderującego TKP Toruń, które przegrało w Świnoujściu 1:2.

LECHIA GDAŃSK – UNIA TCZEW 5:0 (2:0)

Bramki: Kalkowski 27′, Fechner 44′, Szczepiński 49′, Bławat 79′ 89′

Lechia: Bąk – Fechner, Sierpiński, Brede, Żuk – Radoń (66′ Melaniuk), Wojciechowski, Szczepiński, Biskup – Kalkowski (80′ Pietroń), Kazubowski (66′ Bławat).