Porażka TKP Toruń, Lechia bliżej lidera

Zwycięstwo gdańskiej Lechii nad Unią Tczew nie dość, że umocniło biało-zielonych na pozycji wicelidera tabeli, to dodatkowo zmniejszyło dystans punktowy dzielący ich od prowadzącego TKP Toruń.

Piłkarze z miasta Kopernika ponieśli bowiem trzecią w tym sezonie porażkę. Ich pogromcą okazała się Flota Świnoujście, która jeszcze cztery dni temu poległa przy Traugutta. Korzystny dla gdańszczan wynik padł również w Szczecinie. Tam niespodziewanie rezerwy miejscowej Pogoni urwały dwa punkty Kaszubii remisując z nią 0:0.

Czwartą porażkę w czwartym rozegranym na wiosnę spotkaniu poniosła natomiast Kotwica, zajmująca drugie miejsce po rundzie jesiennej. Kołobrzeżanie, choć do przerwy prowadzili w Turku 1:0, ostatecznie ulegli gospodarzom 1:3 i spadli na siódmą pozycję. Dzięki wygranej Tur nadal depcze po piętach lechistom.

Komplet punktów w meczu z Amicą II wywalczyła Unia Janikowo, która tym samym zrehabilitowała się za porażkę z rezerwami poznańskiego Lechia w ubiegły weekend.

Po rozegraniu zaległej 16. kolejki spotkań w tabeli prowadzi TKP Toruń z 42 punktami, przed Lechią i Turem, które zgromadziły po 36 oczek. W ścisłej czołówce znajdują się jeszcze cztery kolejne zespoły, które do wicelidera tracą nie więcej niż 3 pkt.

10

 

Dodaj komentarz