Były piłkarz Lechii ambasadorem kampanii społecznej

Jarosław Bieniuk wraz z córką Oliwią zostali ambasadorem akcji „Tylko dwa słowa” skierowanej do osób, których rodziny zostały dotknięte przez chorobę nowotworową. 

Rodzina Bieniuka doświadczyła ogromnej straty. W 2014 roku na nowotwór trzustki zmarła Anna Przybylska —  aktorka, żona piłkarza i matka trójki dzieci (Oliwii, Szymona i Jana). Dlatego Jarosław Bieniuk wraz ze swoją córką zostali ambasadorami kampanii „Tylko dwa słowa” skierowanej do osób, których w rodzinach wystąpiła choroba nowotworowa.

Kiedy choruje najbliższa osoba, wspólne rozmowy nabierają innej wagi. Chcesz powiedzieć wszystko, i o tym, co było i jeszcze na zapas, ale czasem najodpowiedniejsze będą tylko dwa słowa: „kocham cię”, „damy radę”, czy „jestem tu”. Wspólnie z Oliwią zostaliśmy ambasadorami kampanii „Tylko dwa słowa”, skierowanej do osób, które stanęły w obliczu choroby nowotworowej swoich bliskich. – napisał były piłkarz na Instagramie.

fot. Instagram.com/@jaretpalmer

Kampania „Tylko dwa słowa” poświęcona jest budowaniu świadomości wśród społeczeństwa nt. roli diagnostyki molekularnej i medycyny personalizowanej w leczeniu chorób nowotworowych. Organizatorzy chcą uświadamiać, że dzięki osiągnięciom medycyny oraz odpowiednio szybkiej i nowoczesnej diagnostyce nowotwory można w wielu przypadkach wyleczyć lub traktować jak choroby przewlekłe oraz wyjaśniać, jakie uczucia towarzyszą pacjentom z nowotworami i wspierającym je osobom — czytamy na stronie kampanii.

Jarosław Bieniuk był piłkarzem Lechii Gdańsk w latach 2012-2014. W sumie dla Biało-Zielonych wystąpił w 52. spotkaniach. Obecnie jest ekspertem TVP Sport.

 

Dodaj komentarz