Wystep Samanty Piątek w programieYou Can Dance

Córka byłego piłkarza Lechii w programie „You can dance – nowa generacja”

Samanta Piątek, córka byłego piłkarza Lechii Gdańsk Karola Piątka, bierze udział w tegorocznej edycji programu „You can Dance – nowa generacja”. Program emitowany jest w TVP 2 w piątki wieczorem.

I właśnie w miniony piątek Samanta (12 lat) pojawiał się na szklanym ekranie. Występ komentują i promują w social media tata Karol i wujek Paweł Buzała. Samanta na początku przed występem wręczyła każdemu członkowi jury deser z owocami.

Jury w składzie: Katarzyna Cichopek, Ida Nowakowska i Agustin Egurrola wysoko ocenili występ młodziutkiej Samanty. Pojawił się też wątek Lechii Gdańsk, a tata Samanty Karol miał też swoje pięć minut wymieniając kilka podań z Agustinem. Zobaczcie zresztą sami poniżej w materiale.

 

Przypomnijmy iż Karol Piątek występował w Lechii dwukrotnie. Wychowanek Błyskawicy Luzino w wieku juniorskim trafił do Lechii i grał w niej w latach 1997-2001. Po kilku latach wrócił na Traugutta i pomógł Lechii Gdańsk w awansie do ekstraklasy w sezonie 2007/08. Wielokrotnie wyprowadzał drużynę na boisko jako jej kapitan. W barwach Biało-Zielonych występował do roku 2010.  W sumie ma na koncie ponad 100 występów w seniorskiej drużynie. Obecnie prowadzi zajęcia w Akademii Piłkarskiej Piątek.

„You Can Dance – Nowa Generacja 2” to rodzinny program propagujący taniec, w którym uczestniczą niezwykle uzdolnione dzieci. W ramach działań edukacyjnych i aktywizacji ruchowej dzieci i młodzieży Telewizja Polska S.A. wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki już po raz drugi organizuje wielki konkurs dla uczniów szkół podstawowych w Polsce. Głównymi celami konkursu są upowszechnianie aktywności fizycznej, rozwój pasji, zainteresowań i kreatywności oraz rozwijanie zdolności pracy w grupie.

Dodaj komentarz