Frankowski z golem przeciwko Estonii

Reprezentacja Polski pokonała Estonię w półfinale baraży po Euro 2024, a Przemysław Frankowski zdobył jedną z bramek.

Biało-Czerwoni wykonali swoje zadanie i pewnie pokonali 5:1 Estończyków. Pierwszą bramkę dla podopiecznych Michała Probierza strzelił Przemysław Frankowski. Były piłkarz Lechii znakomicie wyszedł na wolne pole i otrzymał świetne podanie od Jakuba Piotrowskiego. W rywalizacji z Estonią wystąpiło również dwóch innych piłkarzy z biało-zieloną przeszłością -Adam Buksa i Paweł Dawidowicz.

Niestety, wahadłowy w przerwie doznał urazu i zszedł w przerwie spotkania. W jego miejsce zameldował się Matty Cash, który również po kilku minut musiał zejść z boiska z powodu urazu.

Polska awansowała do finału baraży, gdzie zmierzy się we wtorek, 26 marca o 20:45 na wyjeździe z Walią. Jeśli Biało-Czerwoni awansują na turniej w Niemczech, to w grupie zmierzą się z Francją, Holandią i Austrią.

Urodzony w Gdańsku Przemysław Frankowski zadebiutował w Ekstraklasie w Lechii w kwietniu 2013 roku. W sumie dla Biało-Zielonych wystąpił w 44. spotkaniach. W 2014 roku przeszedł do Jagiellonii Białystok. Potem trafił do Chicago Fire, a od sierpnia 2021 roku jest piłkarzem RC Lens.

 

 

 

 

Dodaj komentarz