Jarosław Bieniuk – kim jest były piłkarz Lechii?

Jarosław Bieniuk to były piłkarz i trener Lechii Gdańsk. Należy do najbardziej znanych piłkarzy związanych z Biało-Zielonymi.

Jarosław Bieniuk jest wychowankiem Ogniwa Sopot. Piłkarz w wieku juniora przeniósł się do Lechii Gdańsk, gdzie zbierał piłkarskie szlify pod okiem wychowawcy młodzieży Józefa Gładysza.

Bieniuk od początku wyróżniał się wzrostem. Stąd zyskał przezwisko „Palmer” na cześć reprezentanta Anglii Carltona Palmera. Z drużyną juniorów sięgnął po mistrzostwo Polski, mając za kolegów w zespole m.in. Grzegorza Króla, Tomasza Dawidowskiego.

Jarosław Bieniuk zadebiutował w Lechii Gdańsk w sezonie 1996/97 mając 17 lat. Po dwóch latach gry na szczeblu II i III ligi został wytransferowany do Amiki Wronki. W barwach Amiki wywalczył 3 razy Puchar Polski. Następnie występował w lidze tureckiej oraz w Widzewie Łódź.

W 2012 roku wrócił do Lechii Gdańsk i występował przez 2 kolejne sezony W czerwcu 2014 roku zakończył piłkarską karierę. Wrócił do Lechii do pracy jako działacz m.in. dyrektor Akademii Lechii Gdańsk. W 2018 roku dołączył do sztabu szkoleniowego trenera Piotra Stokowca. Z funkcji tej zrezygnował w październiku 2021 roku.

Po 9 latach, z małą przerwą, najpierw jako czynny zawodnik, kapitan, potem Dyrektor Akademii Lechii Gdańsk, a ostatnie 3,5 roku jako członek sztabu, przyszedł czas na to, aby podjąć inne wyzwania. Dziękuje wszystkim kibicom, piłkarzom, trenerom oraz pracownikom klubu @lechia_gdansk za te wspólnie spędzone lata. Mecz z Barceloną, Brązowy medal Mistrzostw Polski, Puchar Polski i wielu wychowanków Akademii w pierwszym zespole, to momenty które zapamiętam do końca życia.
Odchodzę ze struktur klubu, ale kibicem Lechii Gdańsk będę na zawsze. Dlatego życzę wszystkim i sobie tytułu Mistrza Polski!!! Do zobaczenia na stadionie👊🏻💚

W 2022 roku można go zobaczyć na szklanym ekranie, gdyż jest ekspertem w redakcji sportowej TVP.

W sierpniu 2013 roku w meczu z FC Barcelona zdobył dla Lechii bramkę. Ma na koncie również 8 występów w barwach reprezentacji Polski. Zdobył jedną bramkę. Debiutował w Splicie przeciwko Macedonii Północnej.

Jarosław Bieniuk prywatnie

Partnerką Jarosława Bieniuk przez długie lata była Anna Przybylski (zmarła w 2014 r.), z którą ma trójkę dzieci: Oliwię, Szymona i Jana. Ze związku z Martyną Gliwińską ma syna Kazimierza.

Bieniuk ma za sobą także epizod aktorski. W 2021 wziął udział w nagraniu historii o Nikodemie Skoatrczaku pt. „Jak pokochałam gangstera” w reżyserii Macieja Kawulskiego”

Jarosław Bieniuk w mediach społecznościowych

Jarosław Bieniuk na Twitterze  @jbieniuk

Jarosław Biekuk na Instagramie ma ponad 135 tys obserwujących @jaretplamer 

Dodaj komentarz