fot. lechia.pl

Kim jest Henrik Castegren i jego partnerka?

W zimowym okienku transferowym nowym zawodnikiem Lechii został szwedzki środkowy obrońca – Henrik Castegren. Kim jest ten zawodnik oraz dlaczego można znać go nie tylko z występów boiskowych? O tym w poniższym tekście.

Henrik Castegren to 25-letni środkowy obrońca mierzący 185 cm wzrostu. Do Gdańska przeniósł się ze szwedzkiego IFK Norköping, którego jest wychowankiem i gdzie w ostatnim sezonie był jednym z podstawowych zawodników. W 2021 roku (w Szwecji gra się systemem wiosna-jesień) zagrał 27 razy, co przełożyło się na 2003 minuty. W tym czasie zdołał raz pokonać bramkarza rywala oraz zanotować 2 asysty, a jego drużyna rozgrywki skończyła na 7. miejscu.

Jedynego gola Henrika z zeszłego sezonu można znaleźć na Twitterze:

W social mediach znajduje się także materiał, który jest kompilacją zagrań szwedzkiego defensora:

Redaktor Bartoni z portalu lechia.gda.pl dotarł również do kibiców Norköping, którzy podzielili się opiniami dotyczącymi tego piłkarza.
Jeden z nich powiedział: „Myślę, że wszystko zależy od tego, na jakim poziomie chce grać wasz klub. Henrik Castegren był obrońcą wyróżniającym się ponad przeciętność w Allsvenskan. Niczym więcej lub mniej. Jego brak nie będzie bardzo odczuwalny dla Norrköping, ale ogółem rzecz biorąc, powinien być solidnym uzupełnieniem składu. Powszechnie panująca opinia jest taka, że byłby w stanie trafić do większości najlepszych klubów Allsvenskan, ale niekoniecznie występować w każdym meczu”.
Więcej opinii znajdziecie tutaj

Początku pobytu nad polskim morzem Henrik Castegrenn nie może zaliczyć do bardzo udanych. Już na samym starcie nabawił się drobnego urazu, który wykluczył go z treningów, a następnie dopadła go także choroba. To naturalnie nie pozwoliło mu jeszcze zadebiutować w biało-zielonej koszulce. Wiemy natomiast, że wrócił już do treningów, więc niewykluczone, że doczeka się on pierwszych minut jeszcze w bieżących rozgrywkach.

Kim jest partnerka Henrika Castegrenna?

Co ciekawe Henrika niektórzy kibice mogą znać nie tylko z występów boiskowych. Wszystko za sprawą partnerki piłkarza – Emelie Rönnlöf, która jest dość popularną osobą w social mediach. Zawodnika można oglądać w niektórych filmikach dostępnych na jej profilach na Instagramie oraz Tik Toku. Filmiki te cieszą się sporą popularnością, bowiem niektóre osiągnęły nawet kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy wyświetleń, a sam profil Emelie na TikToku śledzi ponad 35 tysięcy osób.

@ronnlof

#foryou #fyp #stay #tiktok #fördig #couple #trend #trending #viral

♬ Ginseng Strip 2002 – Yung Lean

275582874_1043982586328273_6712789439117251866_n.png (1384×775)
Castegren wraz z partnerką, fot. www.instagram.com/emelieronnlof/

Henrik Castegren

Data i miejsce urodzenia: 28 marca 1996 Norrköping, Szwecja
Wzrost: 1,85 m
Waga: 62 kg
Pozycja: Obrońca
W Lechii od: 18 lutego 2022

Dodaj komentarz