Tomasz Kafarski

Tomasz Kafarski pokonał Wisłę Kraków i zwolnił Jerzego Brzęczka

Były trener Lechii Tomasz Kafarski jest obecnie trenerem I-ligowej Chojniczanki Chojnice. W piątek jego drużyna pokonała Wisłę Kraków 1:0.

Wisłę Kraków prowadził też były szkoleniowiec Lechii Jerzy Brzęczek. Po spadku z ekstraklasy miał po roku wywalczyć awans. Jednak ostatnie mecze nie były pomyślne dla Białej Gwiazdy. Piątkowa porażka w Chojnicach sprawiła, że w poniedziałek Wisła Kraków opublikowała komunikat w którym poinformowano, że Brzęczek złożył dymisję która została przyjęta.

Na meczu w Chojnicach był obecny też redaktor naczelny serwisu Lechia.gda.pl Krzysztof Gostomczyk, który przewidział możliwe zwolnienie Brzęczka: – Ostatni raz byłem na meczu Wisły ze Stalą Mielec w Krakowie. Po meczu zwolniono Adriana Gulę. Dzisiaj byłem na meczu w Chojnicach 😉

 

Tomasz Kafarski

Tomasz Kafarski w maju 2021 został trenerem Chojniczanki Chojnice. Po roku wywalczył awans z II ligo do I. Po dwunastu kolejkach beniaminek z Chojnic ma 14 punktów na koncie i zajmuje 13. miejsce.

Kafarski był I trenerem Lechii w latach 2009-2011. Następnie prowadził ekstraklasową Cracovią. Po pracy w Krakowie był trenerem we Flocie Świnoujście, w Olimpii Grudziądz, w Bytovii Bytów, w Górniku Łęczna i  w Sandecji Nowy Sącz.

Po zwolnieniu z Sandecji w mediach pojawiła się informacja, że Kafarski jak został bezrobotny, to parał się zawodowo prowadzeniem pojazdów.  Tak opowiadał dla Faktu:

– Trzy i pół roku temu kupiłem dwa busy i założyłem firmę transportową, przewożącą towary na terenie Europy. Kierowcą przede wszystkim był mój syn, ale gdy w styczniu Filipowi urodziło się dziecko, zastąpiłem go. Wsiadłem za kółko, by sobie przypomnieć, jak to się robi. Znam tę profesję, bo kiedy nie miałem pracy trenerskiej, przez prawie pół roku jeździłem po Europie

Dodaj komentarz