Wojciehc kuchta spiker Lechii na stadionie przy Traugutta

Wojciech Kuchta spikerem meczu Lechia – Wisła Kraków

Piątkowy mecz I ligi piłki nożnej Lechia Gdańsk – Wisła Kraków wzbudza emocje wśród kibiców gdańskich już od kilku dni. To spotkania wyjątkowo poprowadzi w roli spikera Wojciech Kuchta.

Marcin Gałek, oficjalny spiker Lechii Gdańsk, przebywa obecnie w Portugalii na kilkudniowym wypoczynku. We wtorek obejrzał mecz Ligi Mistrzów FC Porto – Royal Antwerp 2:0. W tym spotkaniu drugą bramkę zdobył słynny obrońca Pepe. Gałek jak samo zapowiedział nie zdąży wrócić do piątku z półwyspu iberyjskiego. Więc klub Lechia Gdańsk zmuszony był do zastępstwa.

W roli spikera meczowego wcieli się Wojciech Kuchta, który ma na swoim koncie kilkaset prowadzonych meczów na różnych szczeblach. Prowadził m.in. mecze towarzyskie Lechii, rezerwy Biało-Zielonych, spotkania I i II ligi Chojniczanki Chojnice. Dodatkowo regularnie spikeruje spotkania rugby Lechii i Ogniwa  oraz Wybrzeża Gdańsk. Ma za sobą też spikerki na meczach ligowych siatkarek Geranii czy hokeistów MH Automatyka Gdańsk. Jednym słowem człowiek instytucja.

– Cieszę się, że poprowadzę ten mecz. Już prowadziłem spotkania Biało-Zielonych, ale w piątek po raz pierwszy oficjalny. Tym razem zastąpię Marcina, z którym współpracuję przy różnego rodzaju wydarzeniach sportowych. Tradycyjnie apeluję o gorący i kulturalny doping 🙂 – mówi przed meczem Wojciech Kuchta.

To nie pierwszy taki przypadek, kiedy Marcin Gałek zostanie zastąpiony. Trzymamy kciuku za Wojtka i zapraszamy na mecz Lechia – Wisła Kraków w piątek o godz. 20.30

Dodaj komentarz