Wychowankowie Lechii powołani do kadry młodzieżowej

Selekcjoner Adam Majewski powołał Kacpra Urbańskiego i Jakuba Kaluzińskiego na spotkania eliminacyjne do Mistrzostw Europy U-21.

Selekcjoner na marcowe mecze powołał Kacpra Urbańskiego z Bolonii. Dla niego jest to pierwsze powołanie do kadry U-21. Pomocnik w tym sezonie zagrał w 18 spotkaniach. Jego Bolonia jest rewelacją Serie A. Po 29 kolejkach zajmuje 4 miejsce, które premiuje grą w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Urbański jest wychowankiem Lechii Gdańsk. Wystąpił w 5 oficjalnych meczach w biało-zielonej koszulce.

Powołanie otrzymał również Jakub Kaluziński. W kontekście pomocnika mówiło się, że był na radarze Michała Probierza, lecz ostatecznie w marcu będzie grał w młodzieżowej reprezentacji. Dla Antalyasporu w obecnych rozgrywkach „Kałuża” wystąpił w 26 meczach. W Lechii w latach 2020-2023 zagrał w 67 spotkaniach, w których strzelił 3 bramki.

Drużyna do lat 21 w marcu zmierzy się na wyjeździe w niemieckiej Jenie z Izraelem (czwartek, 21 marca o 17:30) i u siebie na Stadionie Śląskim w Chorzowie z Bułgarią (wtorek, 26 marca o 15:00).

Obecnie Polska zajmuje drugie miejsce w eliminacyjnej grupie D. Na czele są Niemcy z 12 punktami i z jednym mniej rozegranym spotkaniem. Na Euro, które w 2025 roku zostanie rozegrane na Słowacji, bezpośrednio awansuje zwycięzca grupy. Drużyny z drugich miejsc wezmą udział w barażach.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz