Franz Josef Wernze zmarł

Zmarł właściciel Lechii Franz Josef Wernze

Zmarł właściciel Lechii Gdańsk Franz Josef Wernze. Jako właściciel związany z Lechią Gdańsk od 2014 r., kiedy to wraz z Adamem Mandziarą odkupili większościowy pakiet od Andrzeja Kuchara.

Adam Mandziara i Franz Josef Wernze

Franz Josef Wernze a Lechia Gdańsk

Franz Josef Wernze zmarł 28 kwietnia w wieku 74 lat po długiej i ciężkiej chorobie.  Klub Lechia Gdańsk pogrążyła się w żałobie.

Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiamy, że zmarł nasz bliski przyjaciel i wierny kibic klubu piłkarskiego Lechia Gdańsk, Franz Josef Wernze. Serdeczne wyrazy głębokiego współczucia składamy rodzinie, przyjaciołom oraz wszystkim tym, którzy go znali i szanowali.

Franz Josef Wernze był obecny na Stadionie Narodowym w Warszawie kiedy to Lechia Gdańsk sięgnęła po Puchar Polski po zwycięstwie nad Jagiellonią Białystok 1:0.

Victoria Kolen żegna Franza Josefa Wernze

O śmierci Franza Josefa Wernze poinformował  niemiecki „Bild”, który napisał: „Wielki smutek w sporcie w Kolonii. Franz Josef Wernze nie żyje”.

Oprócz Lechii Wernze był zaangażowany także w III ligową Victorię Koeln. Niemiecki klub tak pożegnał swojego udziałowca:

Z głębokim przerażeniem i zdumieniem dowiedzieliśmy się w piątek rano o śmierci naszego wieloletniego sponsora Franza-Josefa Wernze, który odszedł od nas w wieku 74 lat po ciężkiej chorobie. Nasze myśli są z jego rodziną, której życzymy wszelkiej siły i niezbędnego czasu, aby opłakiwać go w tej chwili.

Franz-Josef Wernze i jego praca na zawsze będą częścią historii FC Viktoria Köln 1904. Franz-Josef Wernze był człowiekiem czynu, ale przede wszystkim był wybitną osobą, która zawsze miała na oku szerszy obraz, wykraczający poza czystą profesjonalną piłkę nożną. Zawdzięczamy mu to, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy jako klub. Chcemy podtrzymać tę pracę w jego duchu i kontynuować nad nią pracę.

Ale zanim będziemy mogli zrobić to ponownie z pełną mocą, opłakujemy. Spoczywaj w pokoju, Franciszku Józefie Wernze.

W sierpniu 2022 Victoria Koeln podejmowała w Pucharze Niemiec słynny Bayern Monachium. Spotkanie wówczas obejrzało 50 tys. widzów. Wernze był obecny na tym spotkaniu.

W Viktorii Koeln pracował w latach 2015-2016 późniejszy trener Lechii Gdańsk Tomasz Kaczmarek.

Tomasz Kaczmarek (pierwszy z lewej) i Franz Josef Wernze (z prawej)
Tomasz Kaczmarek (pierwszy z lewej) i Franz Josef Wernze (z prawej)

Dodaj komentarz