Czarny wtorek dla byłych trenerów Lechii

Wtorek 8 listopada nie był wymarzonym dniem nie tylko dla piłkarzy Lechii, którzy ulegli w 1/8 finału Pucharu Polski Legii, ale także dla dwóch byłych trenerów Biało-Zielonych.

Chwilę po godzinie 12:00 na stronie i w mediach społecznościowych Chojniczanki Chojnice pojawił się komunikat, informujący o odsunięciu trenera pierwszej drużyny, Tomasza Kafarskiego. Szkoleniowiec, który w Gdańsku w roli asystenta i I trenera spędził łącznie 5 lat, w Grodzie Tura trenerem był przez prawie półtora roku. W tym czasie poprowadził Chojniczankę w 57 spotkaniach. Jego największym sukcesem podczas pobytu w tym klubie był z pewnością awans z II do I ligi. Seria pięciu przegranych meczów z rzędu oraz zdobyte 14 punktów w 17 spotkaniach na drugim poziomie rozgrywkowym przesądziły jednak o rozstaniu trenera Kafarskiego zespołem Chojniczanki.

Jak napisaliśmy we wstępie, trener Tomasz Kafarski nie był wczoraj jedynym szkoleniowcem z Lechią w CV, który pożegnał się z pracą. Drugą osobą jest Piotr Stokowiec, trener związany z Gdańskiem w latach 2018-2021, dla którego wywalczył m.in. trzecie miejsce w Ekstraklasie i Puchar Polski w sezonie 18/19. Stokowiec, podobnie jak Kafarski, posadę stracił po pięciu kolejno przegranych spotkaniach, na co złożyły się cztery starcia ligowe i przegrany mecz 1/16 Pucharu Polski z Motorem Lublin.

 

Dodaj komentarz