Dusan Kuciak dziękuje kibicom Lechii

Dusan Kuciak napisał na swoim profilu na Instagramie emocjonalne podziękowania za czas spędzony w Lechii Gdańsk.

Golkiper ani razu w obecnym sezonie nie znalazł się w kadrze Lechii. Przez cały czas trenował indywidualnie. Po Kuciaka zgłosił Raków Częstochowa, który ma duże kłopoty w bramce. Vladan Kovacević i Muhamed Sahinović są kontuzjowani, więc „Medaliki” zostały jedynie z Kacprem Bieszczadem, który nie jest w dobrej formie. Słowak od razu po transferze wskoczył do bramki Rakowa w starciu z Górnikiem Zabrze. Debiut nie należał do najlepszych, ponieważ podopieczni Jana Urbana zwyciężyli 1:0, przez co klub z Częstochowy znacząco się oddalił do obrony tytułu mistrza Polski.

Dusan nie miał okazji się pożegnać z kibicami Lechii na boisku. Napisał emocjonalny post na Instagramie, w którym się pożegnał z biało-zieloną rodziną.

fot. Instagram.com/@dusankuciak_12

Podziękowania Dusana na Instagramie:

Chciałbym podziękować Lechii Gdańsk za szansę, którą mi dała w 2017 roku. Przez ten czas przeżyłem wiele niezapomnianych momentów. Większość pozytywnych i jeden bardzo bolesny. Spadek z Ekstraklasy jest jedną z moich największych sportowych porażek w karierze. Nie jestem w stanie wymazać tego z pamięci, ale pamiętać chce to, co było dobre…

Dziękuję również każdemu Kibicowi, każdej osobie, która pojawiła się na przepięknym stadionie i również za głośny doping na wyjazdach. Bardzo zależało mi na godnym pożegnaniu z Wami, ale niestety nie było mi to dane.

6,5 roku jako zawodnik Lechii i i 9,5 miesiąca jako… Tylko najbliżsi wiedzą, co przeżywałem w ostatnim czasie i nie był to łatwy czas. Jednak dzięki ich wsparciu dałem radę i znów mogę czuć się zawodowym piłkarzem..

Trzymam kciuki za drużynę oraz trenerów. Życzę wam awansu do Ekstraklasy!

Choć nie jestem Polakiem, czuję się Gdańszczaninem! Do zobaczenia, Gdańsku!

Kuciak przez ponad 7 lat spędzonych w Lechii zagrał w 209. meczach. Przez długi czas był jednym z najlepszych zawodników Biało-Zielonych, wielokrotnie swoimi interwencjami zdobywał dla klubu z Gdańska cenne punkty. Wraz z Lechią sięgnął po Puchar i Superpuchar Polski w 2019 roku, zajął 3 miejsce w sezonie 2018/2019 oraz dwukrotnie zakwalifikował się do eliminacji europejskich pucharów.

Dodaj komentarz