Haraslin wprowadza Słowację na Euro!

Lukas Haraslin zaliczył wybitny występ w meczu reprezentacji Słowacji przeciwko Islandii. Jego kadra awansowała również na Euro 2024.

Dobrze znany kibicom Lechii słowacki skrzydłowy notuje bardzo dobry sezon. W barwach Sparty Praga zdobył już 9 bramek we wszystkich rozgrywkach, a jego zespół prowadzi w tabeli czeskiej ekstraklasy. Haraslin do klubowych wyników dołożył również znakomity występ dla reprezentacji.

W starciu przeciwko Islandii 27-latek zdobył dwie bramki i asystował przy trafieniu Juraja Kucki. Znacznie przyczynił się do zwycięstwa Słowacji 4:2 nad rywalem z północnej Europy.

Dzięki temu triumfowi nasz południowy sąsiad zakwalifikował się na mistrzostwa Europy, które odbędą się w 2024 roku w Niemczech. Do tej pory udział w tym turnieju zagwarantowały sobie reprezentacje: Niemiec (gospodarz), Belgii, Francji, Portugalii, Hiszpanii, Szkocji, Turcji, Austrii, Anglii oraz Węgier.

Lukas Haraslin był zawodnikiem Lechii Gdańsk w latach 2015-2020. Dla Biało-Zielonych wystąpił w 121. meczach, w których strzelił 16 goli. Wraz z Lechią zdobył Puchar oraz Superpuchar Polski. Następnie Słowak przeniósł się do włoskiego Sassuolo, od 2021 roku gra dla Sparty Praga.

Dodaj komentarz