Historyczny sukces Egy’ego i Witana

Dwaj byli zawodnicy Lechii Gdańsk – Egy Maulana Vikri oraz Witan Sulaeman – wyszli wraz z reprezentacją Indonezji z grupy w Pucharze Azji. To historyczny sukces tego kraju w tych rozgrywkach.

Reprezentacja Indonezji nie należy do najmocniejszych na swoim kontynencie. Ten kraj po raz pierwszy od 2007 roku zakwalifikował się do Pucharu Azji. Indonezyjczycy poszli za ciosem i awansowali do fazy pucharowej tych rozgrywek. Trochę pomógł w tym regulamin. Na turnieju występują aż 24 zespoły i z grupy można wyjść z 3. miejsca. Z tego skorzystali podopieczni Tae-yong Shina (południowokoreański selekcjoner Indonezji), którzy przy jednym zwycięstwie (1:0 nad Wietnamem) i dwóch porażkach (1:3 z Irakiem i 1:3 z Japonią) awansowali do 1/8 finału Pucharu Azji. W tej fazie czeka ich bardzo trudne zadanie, bo rywalem będzie Australia.

Na turniej w Katarze powołani przez Tae-yong Shina zostali dwaj piłkarze z przeszłością w Lechii: Egy Maulana Vikri oraz Witan Sulaeman. Pierwszy z nich grał w Gdańsku w latach 2018-2021. Przez ten czas wystąpił w 11. oficjalnych spotkaniach pierwszej drużyny. Następnie przeniósł się na Słowację (FK Senica oraz ViOn Zlate Moravce). W styczniu 2023 roku wrócił do swojej ojczyzny. Obecnie jest zawodnikiem klubu Dewa United. Na Pucharze Azji 23-latek wyszedł w pierwszym składzie w rywalizacjach z Wietnamem i Japonią.

Z kolei Witan Sulaeman był zawodnikiem Lechii w latach 2021-2022. Nie wystąpił w żadnych oficjalnym meczu pierwszego zespołu. Następnie obrał podobną ścieżkę kariery, co Egy. Trafił na Słowację (FK Senica i AS Trencin), a w styczniu 2023 roku wrócił do Indonezji. Został piłkarzem Persji Dżakarta (obecnie gra tam Maciej Gajos). W listopadzie został wypożyczony do Bhayangkara FC. Witan w każdym grupowym meczu wszedł w drugiej połowie.

 

 

 

Dodaj komentarz