Kałuziński i Buksa oglądani przez piłkarzy Lechii

Piłkarze Lechii Gdańsk na zaproszenie Jakuba Kałuzińskiego oglądali w Turcji starcie Antalyaspor vs Sivasspor.

Zawodnicy Lechii przebywają obecnie na zgrupowaniu w Turcji w okolicach Antalyi.  W klubie z tego miasta (Antalyaspor) gra dwóch byłych piłkarzy Biało-Zielonych – Jakub Kałuziński i Adam Buksa.

Pomocnik jest wychowankiem gdańskiego klubu, zagrał w nim w 67. oficjalnych spotkaniach. Odszedł w kontrowersyjnych okolicznościach. Lechia i zawodnik nie mogli się porozumieć, co do warunków nowego kontraktu i przez to Kałuzińskiego odsunięto do składu i nie zabrano go na obóz przygotowawczy w 2023 roku. 21-latek podpisał w lipcu umowę z Antalyasporem.

Adam Buksa występował w Lechii w latach 2014-2016. Z biało-zieloną koszulką wystąpił w 17. meczach, w których raz trafił do siatki. Następnie napastnik reprezentował barwy takich klubów jak: Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin, New England Revolution (USA), RC Lens (Francja). Z ostatniego zespołu latem 2023 roku został wypożyczony do Antalyasporu.

Kałuziński postanowił zaprosić zawodników swojego byłego klubu na ligowe starcie pomiędzy Antalyasporem i Sivassporem. Drużyna, w której gra dwóch Polaków, wygrała 2:1, a jedną z bramek zdobył Adam Buksa. Klub z Antalyi zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli tureckiej Super Lig.

 

 

Dodaj komentarz