Tomasz Kaczmarek zwolniony z holenderskiego klubu

Tomasz Kaczmarek, były trener Biało-Zielonych został zwolniony ze swojego następnego klubu – FC Den Bosch z Holandii.

Tomasz Kaczmarek zespół z zaplecza holenderskiej ekstraklasy objął 10 kwietnia 2023 roku. Poprowadził FC Den Bosch w 40 spotkań, w których wygrał 7 razy, zaliczył 10 remisów i 23 porażki. Swoją przygodę zakończył wyjazdowym zwycięstwem 2:0 nad rezerwami Ajaxu Amsterdam. W obecnych rozgrywkach zostawił zespół na przedostatnim miejscu w Keuken Kampioen Divisie. Warto jednak zaznaczyć, że po reformie systemu ligowego w Holandii nie ma możliwości spadku na trzeci poziom rozgrywkowy.

Kluczowe w zmianie trenera były jednak zmiany właścicielskie w klubie z Den Bosch. Mam ogromny szacunek do Tomasza i właśnie dlatego od początku chciałem jasno powiedzieć, że jego przyszłość nie leży w Den Bosch. To nie ma nic wspólnego z jego umiejętnościami – są bezdyskusyjne – ale wszystko ma związek z kierunkiem, w jakim klub chce podążać. Tomasz wykonał dobrą robotę, a pod jego entuzjastycznym przywództwem wielu graczy poprawiło swoje umiejętności. Miał też oko na zawodników z młodzieżowej akademii klubu – powiedział dyr. techniczny FC Den Bosch, Bernard Schuiteman.

Trener Kaczmarek był na funkcji trenera w Den Bosch niemal tyle czasu co w Gdańsku. W Polsce było to 364 dni, a w Holandii 367. W Lechii pracował w latach 2021-2022. Wraz Biało-Zielonymi zajął 4 miejsce w Ekstraklasie w sezonie 2021/2022 i awansował do kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. Tam jego Lechia zmierzyła się z Akademiją Pandev i Rapidem Wiedeń.

 

 

 

Dodaj komentarz