Zniszczyli belgijski klub. Byli blisko przejęcia Lechii

Zbankrutował belgijski klub KV Oostende, którego jednym ze współwłaścicieli było Pacific Media Group z Paulem Conwayem na czele. Wiosną 2022 roku mówiło się, że ci sami ludzie mogą przejąć Lechię Gdańsk.

Drugoligowe beligijskie KV Oostende stało się zadłużone na około 10 mln euro. Klub ogłosił, że 3 czerwca złoży wniosek o upadłość. Za głównego winowajcę uznaje się Pacific Media Group na czele z Paulem Conwayem, którzy mają udziału w kilku klubach z całej Europy.

.Został wyznaczony przez akcjonariuszy do przejęcia zarządzania klubem. Jednak doprowadziło to do całkowicie złego zarządzania i nadużyć finansowych. Pomyślcie tylko o zapłaceniu 5 milionów euro za zawodnika AS Nancy, aby francuski klub uzyskał licencję. Innymi słowy, przesyłanie pieniędzy z KVO do Nancy pod pozorem „własności wielu klubów”. Albo fakt, że do przeniesienia dochodów zastosowano „faktoring”. Oznacza to, że kwotę przelewu otrzymasz natychmiast, ale zapłacisz od niej wysoką prowizję, co zmniejszy Twój całkowity dochód z przelewu – czytamy w oświadczeniu belgijskiego klubu.

Co więcej, nie dotrzymywano pisemnych porozumień. Paul Conway, podobnie jak pozostali akcjonariusze, zobowiązał się do zapewnienia środków niezbędnych do uzyskania licencji na lata 2023-2024. Ten „list pocieszenia” nigdy nie został spełniony, podobnie jak inne pisane akordy (…) Tego człowieka wyśmiewano także w Esbjerg, Den Bosch, Barnsley i Nancy. Esbjergowi odebrano nawet udziały, co w tym przypadku było niestety niemożliwe. Niestety, KVO jest obecnie największą ofiarą swoich praktyk – czytamy dalej.

Byli blisko przejęcia Lechii

Pacific Media Group wraz Paulem Conwayem wiosną 2022 roku przyglądali się pozyskaniu Lechii Gdańsk. Adam Mandziara w tamtym czasie ogłosił, że wystawia klub na sprzedaż. Jednym z zainteresowanych podmiotów było PMG. Conwey w towarzystwie Mandziary wspólnie oglądali mecz z Wartą Poznań.

Bartosz Naus na łamach lechia.gda.pl już wtedy ostrzegał przed potencjalnym przejęciem przez PMG. – Wygląda na to, że Lechię chcą kupić biznesmeni, którzy mają pieniądze. Nie wiadomo skąd je mają. Wiadomo za to, że obecnie posiadają 7 klubów i w najlepszym wypadku idzie im średnio. W tym artykule nawet nie ruszyłem tematu przerzucania zawodników pomiędzy kolejnymi klubami, w których angażuje się Chien Lee i Paul Conway. Z całą pewnością mogę jednak powiedzieć, że ten temat śmierdzi i Lechia powinna unikać jakichkolwiek powiązań z tymi „biznesmenami”. Franz Josef Wernze chce się pozbyć Lechii? W porządku, ale niech odda ją w ręce ludzi z jakąkolwiek reputacją – możemy przeczytać w tekście z 25 kwietnia 2022 roku na lechia.gda.pl.

Jednym z klubów portfolio Conwaya i spółki jest GKS Tychy.

Dodaj komentarz