Nowy kontrakt Conrado z Lechia

Miał iść do MLS, a podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk

Styczeń to tradyjny czas na ruchy transferowe. Na początku nowego roku Lechia Gdańsk ogłosiła podpisanie nowego kontraktu… z Conrado. Brazylijczyk związał się z gdańskim klubem do czerwca 2027 roku.

Conrado od kilku tygodni leczy kontuzje. Po raz ostani w meczu ligowym zagrał 1 października 2023 w meczu z Termaliką Nieciecza. Opuścił jednak plac gry w 27 minucie. W obecnym sezonie zaliczył 11 występów w rozgrywkach ligowych i pucharowych.

26-letni Brazylijczyk  występuje w biało-zielonych barwach od stycznia 2020 roku i może pochwalić się jednym z najdłuższych staży w obecnym składzie Lechii Gdańsk.

– Przedłużenie kontraktu z Conrado jest zgodne z naszym projektem, który zakłada stworzenie stabilnego zespołu z piłkarzami silnie związanymi z DNA Lechii. Chcemy stworzyć grupę zawodników, którzy będą wspólnie rywalizować o sukces Klubu. Tylko utrzymanie naszych piłkarzy pozwoli nam zrealizować ten cel – powiedział Prezes, Paolo Urfer

Conrado zaliczył dla Biało-Zielonych 117 występów, w których strzelił 5 goli i zanotował 21 asyst.

W ubiegłym roku wielokrotnie media informowały o możliwym przejściu Conrado do Major League Soccer, czyli amerykańskiej ligi piłkarskiej. Ostatecznie Brazylijczyk po spadku z Ekstraklasy został w Lechii, jako jeden z nielicznych doświadczonych zawodników.

 

Dodaj komentarz