Michał Szprendałowicz rzecznikiem Lechii

Transferowy hit. Z Mistrza Polski do Lechii Gdańsk

Na transfery piłkarskie czekali kibice Lechii Gdańsk. Jednak wobec braku wzmocnień fanów Biało-Zielonych musi cieszyć pozyskanie z Rakowa Częstochowa rzecznika prasowego. Michał Szprendałowicz został nowym kierownikiem komunikacji i rzecznikiem prasowym Lechii.

Michał Szprendałowicz pochodzi z Radomia i może pochwalić się sporym doświadczeniem. Przez ostatnie 4 lata pracował w Rakowie, gdzie pełnił funkcję rzecznika prasowego i kierował komunikacją klubu w okresie, w którym częstochowska drużyna zdobywała liczne tytuły, w tym mistrzostwo Polski w ostatnim sezonie, oraz występowała w fazie grupowej Ligi Europy.

Wcześniej przez 3 lata był rzecznikiem prasowym Radomiaka Radom. Odbywał też liczne staże w klubach europejskich i uczestniczył w międzynarodowych szkoleniach poświęconych piłce nożnej. W 2022 roku prowadzone przez niego biuro prasowe otrzymało nagrodę „Ekstra Medialny Klub” za najlepszą współprace z mediami w Ekstraklasie. Karierę zawodową rozpoczynał w lokalnych telewizjach w Radomiu oraz podczas rocznego stażu w telewizji Canal+ Sport.

– Witaj Michał w Klubie! Komunikacja jest bardzo ważnym obszarem w naszym projekcie. Pomoże w wsparciu wszystkich obszarów działalności Lechii w promowaniu oraz informowaniu naszych kibiców o klubowej codzienności –  Paolo Urfer, Prezes Lechia Gdańsk SA.

Dodaj komentarz