Dawid Podsiadlo zagra koncert w Gdansku w terminie barazow o ekstraklase

Czy Dawid Podsiadło przeszkodzi Lechii Gdańsk w awansie do Ekstraklasy?

Jak wygląda sytuacja związana z ewentualnymi spotkaniami barażowymi na stadionie w Gdańsku? Przypominamy, że w terminie rozgrywania barażów na Polsat Plus Arenie są zaplanowane koncerty Dawida Podsiadło.

Jak działa system barażowy o Ekstraklasę?

W play-offach wystąpią drużyny, które zajmą po 34. kolejkach miejsca 3-6. Składa się ona z dwóch faz. Najpierw rozgrywane będą mecze półfinałowe pomiędzy trzecią a szóstą oraz czwartą i piątą ekipą. Najlepsze drużyny z tych par, zagrają w decydującym pojedynku o awans do Ekstraklasy. Zwycięzca finałowego starcia zostanie trzecim beniaminkiem elity sezonu 2024/2025. Oczywiście, można uniknąć tego kłopotu. Należy wtedy zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc w sezonie zasadniczym i awansować bezpośrednio do Ekstraklasy.

Na ten moment Lechia zajmuje 4. miejsce w tabeli 1. ligi. Stawka jest bardzo wyrównana, więc należy brać pod uwagę, że Lechia może wziąć udział w barażach, choć liczymy, że bezpośrednio awansuje do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Trzeba też pamiętać, że zawsze gospodarzem w starciach barażowych będzie drużyna, która w sezonie zasadniczym zajęła wyższe miejsce w tabeli.

Pary spotkań barażowych, gdyby rozgrywki zakończyłyby się tak jak po rundzie jesiennej:
Motor Lublin – Odra Opole
Lechia Gdańsk – Wisła Kraków

Jest więc duża szansa, że Lechia przynajmniej jedno ze spotkań będzie grać w roli gospodarza. Półfinały barażów są zaplanowane na 30 maja 2024 roku a finał na 2 czerwca. W tym samym czasie na stadionie, gdzie Biało-Zieloni rozgrywają swoje mecze tzn. Polsat Plus Arenie Gdańsk, zaplanowane są dwa koncerty Dawida Podsiadło (1 i 2 czerwca 2024). Trudno sobie wyobrazić, że da się pogodzić organizacje spotkania piłkarskiego i wielkiego koncertu w bardzo bliskim odstępie czasu na tym samym obiekcie.

Do spotkań barażowych zostało mniej-więcej pół roku, a Klub jeszcze oficjalnie nie poinformował, jak zamierza rozwiązać ten problem. Nie wiemy, czy Lechia planuje rozegrać te mecze np. stadionie przy ulicy Traugutta lub w innym mieście. We wtorek 19 grudnia otrzymaliśmy odpowiedź od Lechii: – Na tym etapie rozgrywek Klub nie będzie w żaden sposób odnosił się do kwestii ewentualnych meczów barażowych.

Próbowaliśmy też skontaktować się ze spółką Arena Gdańsk Operator zarządzającej Polsat Plus Areną, czy będzie możliwe rozgrywanie domowych spotkań barażowych Lechii na stadionie w Letnicy. Dostaliśmy informację, że osoba koordynująca ten temat z ramienia spółki przebywa obecnie na urlopie, a odpowiedź dostaniemy po Nowym Roku. Gdy taką otrzymamy, zamieścimy ją w tekście.

Temat koncertu i potencjalnego meczu Lechii był już zakiś czas temu przedstawiony przez Gazetę Wyborczą. – Rezerwacja terminu 1 czerwca 2024 roku na koncert Dawida Podsiadły nastąpiła zaraz po jego koncercie w Gdańsku w czerwcu 2022 roku i została w tym samym okresie ostatecznie potwierdzona.  Tak duże imprezy planuje się z odpowiednim wyprzedzeniem – mówił Paweł Buczyński, prezes spółki Arena Gdańsk Operator, zarządcy stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk.
– Wewnątrz klubu powstał zespół roboczy, który pracuje nad tym zagadnieniem i podejmie współpracę ze wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w tę sprawę. Gdy tylko zespół zakończy pracę, poinformujemy o tym w oficjalnym komunikacie – przekazał nam Kacper Szafran z biura prasowego Lechii.
Jak widać od września nic nie zmieniło się w tej sprawie.

Dodaj komentarz