Lechia - Budowlani Lublin

Rugby. Porażka Lechii na zakończenie rundy jesiennej w Gdańsku

Rugbiści Lechii Gdańsk bardzo dobrze rozpoczęli sezon Ekstraligi, od trzech kolejnych wygranych. Potem przyszła bardzo nieszczęśliwa przegrana w ostatniej akcji meczu na boisku aktualnego mistrza Polski, Orkana Sochaczew – 25:27.

Od tego momentu forma „Gdańskich Lwów” zaczęła pikować. O ile przegrana w derbach z Ogniwem Sopot była po wyrównanej walce, to szczególnie rozczarowująca była porażka 0:80 ze Skrą w Warszawie – to najwyższa przegrana w rugbowej historii Lechii, która nigdy nie opuściła najwyższej klasy rozgrywek.

W ubiegłą sobotę naprzeciw zawodników trenera Pawła Lipkowskiego stanęli zawodnicy Edach Budowlani Lublin. Przez większą część spotkania Lechia prowadziła i miał przewagę w polu. Minęła 80. minuta gry, upłynął regulaminowy czas gry i nasi zawodnicy prowadzili 28:22, a Lublin był koło naszego pola punktowego. Wówczas żółtą kartkę otrzymał kapitan i podpora gdańskiego młyna Grzegorz Buczek i został wykluczony z gry. Po chwili przyłożenie zaliczył młyn gości, zaraz podwyższył Nkululeko Ndlovu, który po chwili trafił jeszcze z rzutu karnego, podyktowanego za dyskusję z sędzią. 5 + 2 + 3 = 10 punktów w jednej akcji. Rzadko spotykana sytuacja i w efekcie przegrana 28:32.

Na pocieszenie po tej bardzo nieszczęśliwej porażce Biało-Zieloni zyskali defensywny bonus za porażkę mniej niż siedmioma punktami. Na dziś lechiści mają wyrównany bilans – po cztery wygrane i przegrane, co daje im szóste miejsce w 10-zespołowej stawce Ekstraligi. Mecz z Lublinem był ostatnim akcentem rugbowej jesieni w Gdańsku, na zakończenie rozgrywek w tym roku nasi zawodnicy zagrają na wyjeździe z Master Pharm Rugby Łódź, o sukces będzie trudno, gdyż łodzianie w tym sezonie spisują się bardzo dobrze.

Lechia Gdańsk – Edach Budowlani Lublin 28:32 (19:10)

Punkty dla Lechii: Paweł Boczulak 10, Torning Sachin 8, Zavien Klaasen 5, Krzysztof Smoliński 5

Punkty Edach Budowlani: Nkululeko Ndlovu 17, Panashe Dube 5, Piotr Wiśniewski 5, Marzuq Maarman 5

SKŁAD LECHII: Olszewski, Buczek, Ngonyama (71 Wojnicz) – Kossakowski, Krużycki (68 Kwiatkowski) – Płonka, Nyaoda, Smoliński – Boczulak – Sachin – Kruszczyński, Klaasen, Wójtowicz, Górniewicz (69 Romanowicz) – Xolela.

Galeria zdjęć z meczu na Kwiatkowski Foto

Dodaj komentarz