Łukasz Smolarow

Łukasz Smolarow dyrektorem sportowym Lechii

Łukasz Smolarow został dyrektorem sportowym Lechii Gdańsk. Były asystent trenera Piotra Stokowca po czternastu miesiącach wraca do Gdańska, lecz tym razem w innej funkcji. 

Do zadań Łukasza Smolarowa będzie należeć nadzór i realizacja polityki sportowej klubu, w której zawierać się będzie między innymi kontrola nad funkcjonowaniem i rozwojem sportowym pierwszej drużyny. Dyrektor ds. Sportu będzie również wspierać obszar scoutingu oraz ściśle współpracować ze sztabem szkoleniowym oraz Akademią Lechii Gdańsk.

– Po roku i 4 miesiącach wracam do Gdańska. Myślę, że moja nowe obowiązki nie różnią się aż tak od tych, którymi zajmowałem    wcześniej. W dalszym ciągu będę zajmował się przede wszystkim tematami stricte boiskowymi, wsparciem w procesie treningowym czy kształtem kadry zawodniczej. Czeka mnie praca opierająca się na relacjach i dobrej komunikacji. Cieszę się, że będę blisko drużyny i sztabu szkoleniowego – powiedział Dyrektor ds. Sportu Lechii Gdańsk, Łukasz Smolarow.

Smolarow po odejściu z Lechii Gdańsk był asystentem Piotra Stokowca w Zagłębiu Lubin. Z Miedziowymi rozstał się w maju 2022.

Funkcji dyrektora sportowego nikt w ostatnim czasie w Lechii nie pełnił. Wcześniej te stanowisko zajmowali Janusz Melaniuk i Piotr Nowak.

Dodaj komentarz