Biało-zielony tramwaj im. Romana Rogocza

Tramwajem wrócisz z meczu Lechii. W końcu!

Miasto Gdańsk, Lechia Gdańsk oraz operator stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk uruchamiają możliwość powrotu z meczów ligowych tramwajami.
Uwaga! Zmiany nastąpią już od najbliższego meczu, który zostanie rozegrany w piątek 6 października z Górnikiem Łęczna.
Na najbliższym meczu będzie 10 tramwajów o pojemności 200 osób każdy, które odjadą z przystanku Polsat Plus Arena Gdańsk w odstępach co 2 minuty, a ostatni tramwaj odjedzie o 23:10. Tramwaje będą kursować na linii Polsat Plus Arena Gdańsk – Dworzec Główny przez ul. Jana z Kolna. Tramwaje po meczu na specjalnej linii są darmowe dla uczestników meczu.
Uruchomienie dodatkowych kursów linii tramwajowych, po zakończonych meczach Lechii Gdańsk, jest zdecydowanym krokiem do poprawy dostępności transportu publicznego. Naszym celem jest uczynienie Gdańska jeszcze bardziej przyjaznym dla kibiców oraz zapewnienie im wygodnego i bezpiecznego transportu. Dodatkowe kursy na pewno przyczynią się do zminimalizowania korków drogowych, a naszym mieszkańcom zapewnią jeszcze większą mobilność i komfort – mówi Piotr Borawski – Wiceprezydent Gdańska, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.
Uruchomienie tramwajów jest drugim wariantem powrotu i dotarcia na stadion. Organizator meczu nie rezygnuje z możliwości korzystania z darmowych pociągów specjalnych na linii Dworzec Główny – Polsat Plus Arena – Dworzec Główny.
Pociągi specjalne z Dworca Głównego na stadion są w stanie przewieźć 2400 kibiców, uruchomienie tramwajów powoduje, że przy zakładanej frekwencji 10 tysięcy osób na meczu, 45 % uczestników może skorzystać z transportu zbiorowego. Uruchomienie tramwajów było testowane na koncercie Sanah, po którym spod stadionu odjechało około 6 tysięcy osób – wyjaśnia Paweł Buczyński prezes Arena Gdańsk Operator.
Powrót z meczu w sprawny sposób jest priorytetem Zarządu Lechii Gdańsk, która chce zapewnić swoim klientom komfort powrotu z Polsat Plus Arena Gdańsk, szczególnie w godzinach wieczornych, kiedy komunikacja publiczna ma mniejszą częstotliwość, a tramwajowa w ogóle nie funkcjonuje rozkładowo przy stadionie.
Bezpieczny powrót do domu naszych kibiców jest dla Lechii Gdańsk, jednym z najważniejszych priorytetów. Cieszymy się, że wraz z naszymi partnerami możemy zadbać o uczestników meczu nie tylko w trakcie wydarzenia, ale także po. Niech emocje po meczu Biało-Zielonych zostają w naszych głowach a nie troska o drogę powrotną – mówi Magda Urbańska dyrektorka generalna Lechii Gdańsk SA.

Dodaj komentarz