DANIEL ŁUKASIK PIŁKARZEM ŚLĄSKA WROCŁAW

Transfery: Daniel Łukasik zagra w zaprzyjaźnionym z Lechią klubie

Daniel Łukasik znalazł w końcu nowy klub. Były pomocnik Lechii Gdańsk związał się ze Śląskiem Wrocław. Umowa została podpisana do końca sezonu 2023/2024. 

Śląsk Wrocław znakomicie rozpoczął sezon 2023/24. Po 7. kolejka jest wiceliderem Ekstraklasy. Daniel Łukasik już od kilku tygodni trenował ze Śląskiem. Spotkał we Wrocławiu  swojego byłego kolegę z Legii Warszawa trenera WKS-u Jacka Magierę.

– Trenowałem z drużyną Śląska przez kilka tygodni, poznałem zespół, sztab. Muszę powiedzieć, że są tu naprawdę warunki do treningu i grania na najwyższym poziomie w Polsce. Cieszę się, że będę miał okazję wspomóc Śląsk w tym sezonie. Dziękuję za wspólny czas do tej pory i szansę, którą dostałem. Liczę, że będziemy wygrywać kolejne mecze i utrzymywać się w górnej części tabeli – mówi Łukasik.

Łukasik vel „Miły” karierę zaczynał w Olimpii Miłki. Następnie trafił do Legii Warszawa. W sezonie 2024/15 został piłkarzem Lechii Gdańsk. Mówiło się wówczas o rekordowym transferze. Z Lechią zdobył Puchar Polski oraz 3. miejsce w ekstraklasie w sezonie 2018/19. W kolejnym sezonie w przerwie zimowej opuścił Lechię i trafił do ligi tureckiej. Został piłkarze tureckiego Ankaragucu. Po powrocie do Polski związał się  z Radomiakiem Radom, w którym występował do końca sezonu 2022/2023.

DANIEL ŁUKASIK w koszulce ŚLĄSKA WROCŁAW

 

Dodaj komentarz