Gedania 1922 chce zagrać na Polsat Plus Arenie Gdańsk

Gedania Gdańsk chce zagrać na stadionie Polsat Plus Arena

Gedania Gdańsk chce zagrać na stadionie Polsat Plus Arena. Trzecioligowcom marzy się mecz na nowoczesnym stadionie w Letnicy informuje tygodnik „Zawsze Pomorze”.

Gedania Gdańsk z szansą  na awans

Gedania zajmuje obecnie 2. miejsce w III lidze w grupie II. Ma kilkupunktową stratę do Olimpii Grudziądz. I właśnie mecz z liderem miałby się odbyć na stadionie przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk. Do zakończenia sezonu pozostało osiem kolejek. Mecz Gedania Gdańsk – Olimpia Grudziądz odbędzie się 17 czerwca o godz. 17.

Marcin Jędryczka: Gedania Gdańsk chce zagrać na Polsat Plus Arenie

– Po długim weekendzie dojdzie do spotkania, na którym zapadnie ostateczna decyzja – mówi  w rozmowie z „Zawsze Pomorze” Marcin Jędryczka, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Gdańskiego Klubu Sportowego Gedania 1922, który jest zaangażowany w realizację tego pomysłu.

– Chcemy znaleźć na to pieniądze, a że władze stadionu nie chcą dużo, bo uważają, że ten obiekt musi być też dla innych klubów, nie tylko dla Lechii, to jest duża szansa, że się dogadamy

W Gedanii Gdańsk grają byli piłkarze Lechii

W składzie Gedanii czołowymi postaciami są byly piłkarze Lechii Gdańsk, którzy mają za sobą występy w rozgrywkach Ekstraklasy. Ostoją defensywy jest Krzysztfo Bąk, który liczy już ponad 40 lat. W środku pola rządzi Wojciech Zyska, a w ataku gra 32-letni Adam Duda. Cała trójka rozstała się z Lechią Gdańsk w 2014 r., kiedy to właścicielem Lechii zostali Adam Mandziara i Franz Jozef Wernze.

Gedania jest beniaminkiem III ligi. Dla klubu, który w ubiegłym roku skończył 100 lat, awans byłby sukcesem, który prawdopodobnie zmusiłby działaczy do zmiany stadionu. Obecnie gedaniści swoje mecze rozgrywają na boisku przy al. Halllera.

W 2012 r. swój ligowy mecz na stadionie w Letnicy rozegrali rugbiści Lechii Gdańsk oraz Arki Gdynia. Mecz, na który wstęp był wolny, obejrzało wówczas 7 tysięcy widzów.

Dodaj komentarz